Anavatanı Amerika Birleşik Devletleri olan Boston Terrier, ortalama 13 – 15 yıl yaşar. Kilo 4.5 – 11 kg. ve boy 38 – 43 cm. arasında değişir. Kare kafataslarının üstü düzdür. Alınlarının dik bir duruşu ve belirgin bir bitimi vardır.

Küçük kulakları her daim dik durur. Kısa ve ince kuyrukları, düz veya kıvrımlıdır ve alçakta durur.

Hayat dolu, zeki ve dost canlısı bu köpeklerin bakımları kolaydır. Düz ve kısa tüyleri az seviyede tımar gerektirir. Sadece gerektiğinde banyo yaptırılabilir. Tüyleri sert fırça ile taranmalıdır. Ancak yüzünün ve gözlerinin her gün düzenli olarak silinmesi gerekir. Kulakları ve gözleri yabancı cisimlerden, kenelerden muhafaza edilmelidir.

İnatçı bir mizaca sahip olsalar da “Nazik Amerikalı” olarak bilinen bu köpeklerin, küçükken sosyalleştirilmeleri gerekir. Eğitimleri zor değildir; ancak tuvalet eğitiminde başarısız sayılırlar. Horlama ve aşırı salya gibi özellikler gösterebilirler.

Sıcakkanlı, sevgi dolu ve oyun severdirler. Sportif değillerdir; ama günlük uzun yürüyüşler mutlu ve formda hissettirir. Apartman hayatına çabuk adapte olurlar. Sıcakkanlı oldukları için çocuklarla arası iyidir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuz giriniz.
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.